بروزرسانی : 1400/01/24 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

معاون بیمه و خدمات سلامت :

مشارکت 91 درصد پزشکان در برنامه نسخه الکترونیک

24بازدید
فروردین 17, 1400

دکتر ژاله جو معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت گیلان گفت: 91 درصد مطب‌های پزشکان طرف قراداد در برنامه نسخه نویسی الکترونیک فعال هستند.

دکتر ژاله جو معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت گیلان گفت: 91 درصد مطب‌های پزشکان طرف قراداد در برنامه نسخه نویسی الکترونیک فعال هستند و 75 درصد پزشکان طرف قرارداد در این استان تجویز الکترونیک برای بیماران انجام می دهند. وی افزود: 97 درصد داروخانه‌ها و 100 درصد آزمایشگاه ها و رادیولوژی‌های طرف قرارداد در نسخه پیچی الکترونیک بیمه سلامت فعال هستند که مزایای فراوانی برای بیماران و ارائه دهندگان خدمات سلامت دارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر در دو حوزه بستری و سرپایی، رسیدگی الکترونیک در حال اجرا است افزود، در حوزه بستری استقرار سامانه های الکترونیک در بیمارستانها ، فرایند پذیرش بیمار با ارائه کد ملی و احراز هویت و استحقاق سنجی بدون نیاز به دفترچه و به دنبال آن تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: نسخه الکترونیک به پزشک اجازه می‌دهد دسترسی مناسبی به پرونده الکترونیک بیمار داشته و با دریافت اطلاعات جامع و کامل، بهتر بتواند نسبت به انتخاب شیوه درمان اقدام کند و همچنین بیمار خواهد توانست داروی تجویزی را در صورت مراجعه به داروخانه ایی که تمام اقلام دارو را نداشته باشد بدون مراجعه مجدد به پزشک جهت نسخه نویسی بقیه اقلام دارویی را با همان کد رهگیری از داروخانه دیگر دریافت نماید.
دکتر ژاله جو یاد آور شد، از اول اردیبهشت ماه سال جاری کاربرد دفترچه های بیمه سلامت حذف می شود و دریافت خدمات درمانی با ارائه کد ملی امکانپذیر می باشد.

print