بروزرسانی : 1399/04/19
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

یک سوم متقاضیان بیمه سلامت در بوشهر، بیمه رایگان دریافت می‌کنند

217بازدید
بهمن 02, 1398

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس نتیجه ارزیابی وسع، حدود یک سوم متقاضیان پوشش بیمه سلامت در استان بوشهر، دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می‌کنند.

پرویز رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در بوشهر افزود: با توجه به بالا بودن هزینه‌های درمان و جهت جلوگیری از تحمیل هزینه‌های کمرشکن به خانوارها، داشتن پوشش بیمه‌ای یک ضرورت انکار ناپذیر است و بر اساس مصوبات مجلس و هیئت دولت، پوشش بیمه سلامت و صدور دفترچه فقط بر اساس ارزیابی وسع انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: افراد فاقد پوشش بیمه باید قبل از بیماری و نیاز به دفترچه بیمه، نسبت به تعیین وضعیت و دریافت دفترچه اقدام کنند تا در زمان بیماری دچار مشکل نشوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: از آبان ماه تاکنون حدود 3700 نفر از افرادی که فاقد بیمه بوده‌اند جهت ارزیابی وسع ثبت نام شده و وضعیت حدود 2700 نفر از آنان مشخص و برای آنان پیامک ارسال شده است. حدود 1000 نفر از متقاضیان پوشش بیمه‌ای بر اساس نتیجه ارزیابی وسع در سه دهک اول قرار گرفته‌اند و دفترچه به صورت رایگان برای آنها صادر خواهد شد و حدود 600 نفر نیز با تخفیف 50 درصدی می‌توانند دفترچه دریافت کنند.

رمضانی اظهار کرد: با توجه به فرصت باقی مانده، افراد فاقد پوشش بیمه‌ای هر چه سریع‌تر برای دریافت دفترچه اقدام کنند. در صورتی که افراد توان پرداخت حق بیمه نداشته باشند در سامانه جهت ارزیابی وسع ثبت نام خواهند شد و بر اساس نتیجه ارزیابی وسع که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌شود، میزان حق بیمه تعیین و برای آنها دفترچه صادر خواهد شد. / ۱۱

print