بروزرسانی : 1400/08/02 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

اطلاعیه مهم

 

ابلاغ کد ثبت نسخه های کاغذی بصورت الکترونیک در داروخانه ها

با سلام واحترام

با عنایت به ابلاغ" کد ثبت الکترونیکی نسخه کاغذی در داروخانه به ازای هر نسخه "طی نامه شماره 292‏/142 مورخ 23‏/5‏/1400دبیر و ریاست محترم دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت ، پیرو بخشنامه شماره 178818‏/1400 مورخ 27‏/5‏/1400 (مکاتبات پیوست) ؛ به استحضار می رساند تعرفه نسخه پیچی الکترونیک با نام " تعرفه ثبت نسخه کاغذی " و با کد 970095 با سهم سازمان صد در صد در سامانه erx تعریف شده است . لذا داروخانه ها از تاریخ 1‏/6‏/1400 بابت هر فقره از نسخه کاغذی ‏-طبق تصویر پیوست‏- می توانند این کد رادر خواست نمایند.

مجددا ًتاکید می گردد این مبلغ صرفأ تا پایان آذرماه سال جاری به داروخانه هاقابل پرداخت می باشد و پس از این تاریخ ، کد " تعرفه ثبت نسخه کاغذی" درسامانه erx غیر فعال خواهد شد . 

-------------------------------------------------------------------------------------

تجویز الکترونیک داروی لیراگلوتاید (,ویکتوزا) و کارنیتین

احتراماً با عنایت به مکاتبه شماره 79690‏‏/1400 مورخ 03‏‏/03‏‏/1400 معاونت محترم بیمه و خدمات سازمان متبوع و بر اساسابلاغیه مشترک معاونت درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سازمانهای بیمه گر و سازمان نظام پزشکی به شماره 455211‏‏‏/99 مورخ 11‏‏‏/12‏‏‏/99 در خصوص "پوشش بیمه ای تعدادی از داروها و خدمات ، منوط به تجویز الکترونیک پزشکان" به استحضار می رساند ، از مرداد ماه سال جاریداروی لیراگلوتاید (ویکتوزا) و داروی کارنیتین ( تمامی دوز و اشکال در تعهد( ، صرفأ در صورتتجویز نسخه به صورت الکترونیک ، طبق ضوابط ابلاغی در تعهد سازمان خواهد بود بنابراین از مرداد ماه سال جاری از پذیرش نسخ تجویزی این دارو به صورت کاغذی ( ثبت نسخه کاغذی در سامانه الکترونیک ) خودداری گردد .

-------------------------------------------------------------------

دبیر محترم انجمن داروسازان استان گیلان

موضوع: ارائه محصولات استومی از طریق داروخانه و ثبت در سامانه نسخه الکترونیک

با احترام ، ضمن تشکر از زحمات جناب عالی و سایر همکاران محترم در امر خدمت رسانی به بیمه شدگان معزز ، بدینوسیله به استحضار می رساند باعنایت­ به نامه شماره 307378‏/99 مورخ 25‏/08‏/1399 سازمان متبوع ، در راستای توسعه برنامه نسخه­ ­الکترونیک وارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان دارای استومی، کاهش پرداخت از جیب بیماران و افزایش دسترسی آنها و نیز اجرای بند 5 بخشنامه شماره 370232‏‏‏‏/95 مورخ 16‏‏‏‏/10‏‏‏‏/1395، بسترهای مورد نیاز جهت ارائه محصولات استومی از طریق داروخانه و ثبت نسخه کاغذی در سامانه نسخه الکترونیکی فراهم گردیده است. موارد به شرح زیر جهت استحضار ایفاد می گردد .

1‏‏- کدهای محصولات استومی در الحاقیه قرارداد داروخانه ها می بایست ثبت گردد.

2‏‏- داروخانه هایی که برای ارائه این محصول اعلام آمادگی می نمایند می بایست با سامانه تائید خدمات لینک شده باشند.

3‏‏- داروخانه می تواند نسبت به ارائه خدمات از طریق سامانهHDK جهت بیمارانی که در سامانه تایید خدمات دارای پرونده می‌باشند، اقدام نماید.

4‏‏- در مواردیکه بیمار برای اولین بار مراجعه کرده و فاقد پرونده می باشد، داروخانه ملزم است بیمار را جهت تشکیل پرونده به اداره کل استان راهنمایی نماید.

5‏‏- بعد از تشکیل پرونده، برای مراحل بعدی نیازی به نسخه تجویزی پزشک نمی‌باشد و داروخانه می‌تواند با کپی نسخه اولیه پزشک نسبت به ارائه محصولات استومی (حداکثر به مدت شش ماه) اقدام نماید.

-------------------------------------------------------------------------------

پوشش بیمه داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر

با سلام و احترام

به استحضار می رساند به موجب ابلاغیه شماره 1355‏/100 مورخ 25‏/8‏/99 مقام عالی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با عنایت به بند 2 مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور ، داروهای فاویپیراویر و رمدسیویر جهت درمان کووید ‏-19 مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ ابلاغیه تحت پوشش قرار می گیرند.

 

خدمات تشخیصی، درمانی و داروهای کودکان مبتلا به COVID‏‏‏‏-19

ضمن تشکر از زحمات همکاران محترم در انجمن داروسازان در امر خدمت رسانی به بیمه شدگان معزز ، بدینوسیله به استحضار می رساند با عنایت به نامه شماره 226243‏‏‏‏/99 مورخ 26‏‏‏‏/06‏‏‏‏/1399 سازمان متبوع ، ابلاغیه شماره 10225‏‏/400‏‏/د مورخ 12‏‏/06‏‏/99 معاونت محترم درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و فلوچارت تشخیص و درمان بیماری کووید 19 در کودکان ( نسخه چهارم ) جهت استحضار و اجرا در چارچوب ضوابط و مقررات ابلاغی ایفاد می­گردد . خدمات دارویی کودکان مبتلا به این بیماری با توجه به امکان اثر بخشی بالینی و تایید کمیته علمی کشوری به شرح ذیل تحت پوشش می باشد :

سرپائی : هیدروکسی کلرکین سولفات "بر اساس دوز موجود در دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی"به مدت 5 تا 14روز

بستری :

نام دارو

طول مدت درمان

آتازاناویر

7 تا 14 روز

آتازاناویر‏‏‏‏‏/ریتوناوویر

7 تا 14 روز

لوپیناویر‏‏‏/ریتوناویر(کلترا)

7 تا 14 روز

اینترفرون بتا 1 –B *

یک روز در میان به مدت 5 تا 7 دوز

اینترفرون بتا 1‏‏‏‏- A*

یک روز در میان به مدت 5 تا 7 دوز

داروی IVIG **

بر اساس فلوچارت مفاد بخشنامه

 

 

 

*در مورد استفاده از بتافرون در کودکان زیر 12سال مطالعه به اندازه کافی وجود ندارد و اثربخشی و ایمنی آن دقیقا مشخص نیست.

**در شرایط بحرانی مثل HLH(لنفوهیستوسیتوزیس هموفاگوسیتیک) ، نوزادان و شیرخواران بدحال و یا هایپوگاماگلوبولینمی ( IgG کمتر از ‏400 mg‏/dl )توصیه می شود .همچنین در صورت وجود شواهد دال برTSS (toxic shock syndromeKawasaki Shock Syndrome و MIS‏-C‏ (سندرم التهابی چند سیستمی) مصرف IVIG توصیه می شود .

در حال حاضر تصمیم گیری برای تجویز داروهایی نظیر Tocilizumab (Anti‏-IL‏‏-6)، Remdesevirو Favipiravir
تا زمان نهایی شدن نتایج مطالعات بین المللی در مورد هزینه اثربخشی و سلامتی داروها ، تنها در قالب پروژه تحقیقاتی و
به صورت کار آزمایی های بالینی ثبت شده در کشور صورت می گیرد ، لذا تحت پوشش بیمه نمی باشد.

شایان ذکر است پرداخت هزینه داروهای تحت پوشش، صرفا براساس شرایط مندرج در فلوچارت خواهد بود، همچنین برای دریافت این داروها از داروخانه های سرپائی، ممهور شدن نسخه به مهر بیمارستان الزامی است.

دانلود فلوچارت تشخیص و درمان بیماری کووید 19 در کودکان

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همکاران محترم داروخانه

جهت مشاهده فایل حاوی اطلاعات اهم موارد مغایر مشاهده شده در فرآیند پیش پذیرش نسخ داروخانه ها، به منظور بهره برداری در جهت رفع مغایرت های احتمالی فایل زیر را ملاحضه بفرمائید.

دانلود فایل

 

دانلود -راهنمای لینک سامانه نسخه الکترونیک با سامانه تأئید دارو (لازم به توضیح است بخشی از این راهنما مربوط به کارشناسان بیمه می باشد)

 

دانلود لیست داروخانه های که مجهز به سرویس نسخه پیچی الکترونیک می باشند -تاریخ بروز رسانی 1399/03/20

 

تاریخ بارگزاری تیرماه 94 : دانلود فایل فهرست داروهای پرونده ای و سقف تعدادی

داروهای قابل تجویز توسط پزشکان MD,PHD ایمونولوژی بالینی

با عنایت به مصوبه شماره 188131 دبیر خانه شورای عالی بیمه در خصوص پزشکان عمومی دارای مدرک ( MD,PHD )رشته ایمونولوژی بالینی به استحضار می رساند ، در صورت تجویز اسپری های استنشاقی دهانی و بینی (به شرح زیر) توسط این دانش آموختگان با در نظر گرفتن سایر ضوابط ابلاغی سازمان قابل تأیید است. لذا خواهشمند است موضوع به نحو مقتضی به همکاران محترم داروخانه های استان اطلاع رسانی گردد . شایان ذکر است رشته ایمونولوژی بالینی در سامانه تأیید دارو (خدمت ) ایجاد شده است.

 

‏‏- Fluticassone spray (inhaler & nasal) 1

‏ ‏‏-BUDESONIDE ‏/ FORMOTEROL (inhaler & nasal) 2

‏‏-BUDESONIDE NEBULISING SUSPENSION3

‏4‏-Mometasone furoate (inhaler & nasal)

‏‏-Salmeterol spray (inhaler)5

‏‏-Salmeterol ‏/ Fluticassone spray6

‏‏-Tiotropium inhaler cap 7

 

همکار محترم با سلام

یادآور می گردد اجرای ضوابط داروهای OTC ، آنتی بیوتیک ها ، اسپری های تنفسی ونیزقیمت گذاری داروها بر اساس سامانه اعلام نرخ دارو بیمه سلامت صورت پذیرد.

بازنگری فهرست داروهای پرونده ای
ضمن تشکر از زحمات سرکار عالی و همکاران محترم در امر خدمت رسانی به بیمه شدگان سازمان
بیمه سلامت ، مقرر گردید از تاریخ 01‏‏/08‏‏/1397 اقداماتی به شرح زیر در خصوص داروهای پرونده ای
صورت پذیرد:
1 ‏‏- 14قلم از داروهای نازایی و یک قلم داروی TOBRAMYCIN با تعیین سقف تعدادی و محدودیت
زمانی در سامانه تایید دارو (خدمت ) منوط به تایید در داروخانه گردد و دریافت مازاد بر سقف تجویزی ،
منوط به بررسی مدارک و مستندات بیمار و تایید نسخه در واحدهای تایید دارو خواهد بود .
2‏‏- سه قلم داروی FLUOROURACILبا دوزهای متفاوت مشروط به تشکیل پرونده ، در سامانه تایید
نسخ گردد .
دانلود فایل فهرست داروهای پرونده ای