بروزرسانی : 1398/06/02
جستجو
Menu

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران:

جلوگیری از هدر رفت و مدیریت بهینه منابع با سامانه تبادل الکترونیک اسناد بستری

381بازدید
اردیبهشت 03, 1398

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با الکترونیکی کردن فرآیندهای سازمان بیمه سلامت، قابلیت مطالعه و پژوهش حوزه های پزشکی برای محققان، تصمیم سازان نظام سلامت و نظام آماری کشور فراهم می‌شود.

 

به گزارش آی‌هینا، شاهرخ رامزی معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع  با حضور در بیمارستان الزهرا اصفهان از پیاده سازی طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری بازدید کردند.
رامزی در جمع کارکنان بیمارستان الزهرا گفت: ما به عنوان مدیران نظام جمهوری اسلامی موظف هستیم منابعی که از بیت‌المال دریافت می‌کنیم را به عنوان تکلیف قانونی، ملی و مذهبی به بهترین شکل هزینه و عملکرد مناسبی داشته باشیم به نحوی که با شفاف سازی بیشتر فعالیت‌ها، در جهت منافع ملی گام‌های اساسی برداریم.
وی با اشاره به اینکه استقرار سریع سامانه تبادل الکترونیک اسناد بستری در استان اصفهان را از گام های مهم حرکت به سمت سازمان الکترونیک دانست و افزود: با الکترونیکی کردن فرآیندهای سازمان بیمه سلامت، قابلیت مطالعه و پژوهش حوزه های پزشکی برای محققان، تصمیم سازان نظام سلامت و نظام آماری کشور فراهم می‌شود.
رامزی گفت: بیمارستان الزهرا اصفهان از اولین بیمارستان‌های دولتی بود که از پیشنهاد مدیریت و کنترل هزینه‌ها استقبال کرد و با استقرار سامانه‌های الکترونیکی از جمله سامانه تبادل الکترونیک اسناد بستری باعث جلوگیری از هدر رفت و مدیریت بهینه منابع شده است که می‌تواند الگوی خوبی برای کشور باشد.
لازم به ذکر است؛ طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری با همکاری مستمر دانشگاه علوم پزشکی و روسای بیمارستان‌ها به صورت آزمایشی توسط اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان اجرا شده که باعث افزایش سرعت و دقت در رسیدگی ، حذف کاغذ و مستند سازی الکترونیکی با تمام جزئیات پرونده بستری شده است
 

print